- Komerční sdělení -aktuálně

Konvektory – vytápějí, chladí a rozumějí si s tepelnými čerpadly

Rozhodnete-li se pro teplovodní vytápění s nízkoteplotním zdrojem, je třeba řešit otázku volby vhodného koncového topného tělesa. Správnou volbou jsou vedle klasických radiátorů také teplovodní konvektory.

Velkou předností konvektorů je, že se velmi rychle zahřívají a dokáží účinně předávat teplo do místnosti. Oproti standardním radiátorům disponují nižším vodním objemem (až o 90% menším v porovnání s běžnými radiátory – voda je obsažena pouze v trubkách výměníku, nikoli v plášti), což má za následek nižší tepelnou setrvačnost těchto těles.

Pro nízkoteplotní systémy jsou nejvhodnější konvektory s ventilátorem (nucená konvekce). Ventilátor zvýší několikanásobně účinnost a to platí i pro nízké teploty topného systému. Kromě vysoké účinnosti při vytápění je samostatnou kapitolou u konvektorů i využitelnost k ochlazování místností. Tato vlastnost může být u konvektorů velkým benefitem. V systému s tepelným čerpadlem, které umožňuje reverzní chod, tzn. že přes léto chladí, v zimě topí, lze tohoto účelu dosáhnout pouze s jedním koncovým zařízením – konvektorem.

Další články autora

Komentáře

Sdílej naše články

- Reklama -spot_img

Redakce doporučuje

Žena

spot_img