- Komerční sdělení -aktuálně

Matrace: Jaký materiál a provedení zvolit při zařizování postele?

Výběr kvalitní matrace je klíčový pro zdravý spánek. V nabídce však najdete mnoho různých modelů, které se liší svým materiálem i zpracováním. Dle toho se odvíjí také jejich vlastnosti, podle kterých můžete hravě najít to pravé pro svoji postel.

Z paměťové pěny

Matrace z paměťové pěny jsou velmi oblíbenou volbou. Paměťová pěna zajišťuje pohodlí při spaní. Mnohdy je nazývána též jako termo pěna. Při změně teploty po kontaktu s tělem totiž mění své vlastnosti – změkne a je tak schopna skvěle se přizpůsobit tvaru lidského těla. Zároveň má tendenci zachovávat si tvar, odtud pochází název paměťová. Umožňuje rovnoměrné rozložení tlaku a váhy těla a podporuje tak krevní oběh. Poskytuje stabilizovanou a optimální polohu pro klidný spánek.

Pružinová vložka

Druhým typem jsou pružinové matrace. Ty jsou vybaveny pružinovou vložkou, která zaručuje skvělou vzdušnost a větratelnost, a navíc díky velkému počtu pružinek se dokonale přizpůsobí křivkám těla. Klíčová je kvalita takzvané roznášecí vrstvy, která zabraňuje protlačování pružin ven. Jedná se tedy o více vrstev a dostatečnou výšku materiálu. Tento typ není vhodný na lamelové rošty, lepší volbou jsou pevné laťové rošty či deska.

Taštičky s pružinkami

Další populární kategorií jsou produkty s taštičkami. Jádro tvoří úzké pružinky s různým průměrem, většinou se jedná o průměr 1,6 či 1,8 milimetrů. Každá pružinka je nezávislá, což umožňuje individuální přizpůsobení se tvaru těla. Nabízí tedy komfort. Díky jednotlivým pružinkám navíc dobře odvětrávají a jsou velmi vzdušné. Je tak zajištěna hygiena lůžka. Doporučovány jsou pevné laťové rošty či pevná deska, vyhnout byste se měli polohovacím roštům.

Při zařizování nové postele je třeba zaměřit se na mnoho různých parametrů. Trpělivost při výběru vám umožní najít to nejlepší řešení.

Další články autora

Komentáře

Sdílej naše články

- Reklama -spot_img

Redakce doporučuje

Žena

spot_img