- Komerční sdělení -aktuálně

Nový větrací systém Vitoair FS vytváří čerstvý vzduch v každé místnosti

Společnost Viessmann přináší do světa větracích systémů závan čerstvého vzduchu. Vitoair FS představuje novou generaci větracích systémů. Je to nejtenčí větrací systém svého druhu a první, který nabízí kompatibilitu s novou elektronickou platformou Viessmann.

Zvyšující se klimatické výkyvy naší doby mají často také negativní vliv na zdraví. Díky tomu je spolehlivé větrání obytných prostor o to důležitější. Nový větrací systém Vitoair FS od společnosti Viessmann je ideálním řešením pro rodinné domy a byty.

Systémová integrace s novou elektronickou platformou Viessmann

Vitoair FS je kompatibilní s novou elektronickou platformou Viessmann a lze jej bezproblémově kombinovat s plynovými kondenzačními kotli Vitodens nebo tepelnými čerpadly Vitocal. Kdykoli je možné přidat také fotovoltaický systém Vitovolt a hybridní fotovoltaický měnič Vitocharge VX3 pro vlastní výrobu elektřiny. Potom mohou být Vitoair FS a Vitocal provozovány téměř nezávisle na veřejné síti. Díky aplikaci ViCare může uživatel kdykoli pohodlně kontrolovat a obsluhovat celý svůj energetický systém.

Kompaktní, tichý a výkonný

Díky své nízké celkové výšce 245 milimetrů a maximálnímu průtoku vzduchu 300 m³/h je Vitoair FS nejen obzvlášť ploché, ale také kompaktní zařízení. Navíc má mimořádně tichý chod s vysokým výkonem.

Optimální kvalita vzduchu v interiéru prostřednictvím výměníků tepla

V zařízení jsou spojeny dva entalpické výměníky tepla – kromě klasického zpětného získávání tepla je integrováno také zpětné získávání vlhkosti. To zajišťuje příjemný vzduch v místnosti, přispívá k pohodě a zabraňuje přenosu virů. Molekuly vodní páry obsažené v odpadním vzduchu difundují přes membránu a jsou absorbovány na straně přiváděného čerstvého vzduchu. Tímto způsobem lze korigovat vlhkost v místnosti. Protože polymerní membrána zabraňuje přenosu virů, plísní a bakterií, je Vitoair FS dokonale hygienickým řešením.

Pohodlné ovládání na dálku prostřednictvím aplikace ViCare

Nové zařízení nemá displej ani dálkové ovládání, přesto má mnoho možností obsluhy. Zákazníci mohou ovládat zařízení pomocí aplikací Viessmann. Všechny funkce související s větracím systémem lze přímo aktivovat prostřednictvím aplikace ViCare. Navíc lze ovládat funkce prostřednictvím připojeného tepelného čerpadla. Zákazníci, kteří se dnes rozhodnou pro nový větrací systém bez dálkového ovládání, mají stále možnost dodatečně namontovat dálkové ovládání na bázi bezdrátové sítě.

Větrací jednotka Vitoair FS_Milieu v domě
Větrací systém Vitoair FS s tepelným čerpadlem vzduch/voda Vitocal 252-A a hybridním fotovoltaickým měničem Vitocharge VX3. Zdroj: Viessmann

Výhody pro uživatele

Nízké náklady na energii díky vysoké rekuperaci tepla
Nízké náklady na elektrickou energii díky nízké spotřebě elektřiny
Tepelný komfort a zdravé vnitřní klima
Flexibilní instalace Např. zavěšení na strop nebo na zeď
Vyvážená rovnováha vlhkosti zabraňuje tvorbě plísní a poškození budov
Vyšší bezpečnost proti vloupání a hluku díky zavřeným oknům
Filtrování venkovního vzduchu – důležité pro alergiky – výrazné snížení prašnosti
Ovládání větracího systému prostřednictvím aplikace ViCare
Uvedení na trh

Nový větrací systém Vitoair FS bude k dispozici od dubna 2022.

Nechte si poradit u svého odborného partnera firmy Viessmann nebo na www.viessmann.cz.

Další články autora

Komentáře

Sdílej naše články

- Reklama -spot_img

Redakce doporučuje

Žena

spot_img