- Komerční sdělení -aktuálně

Svářecí invertor: Jak o něj pečovat pro dlouhou životnost?

Svářecí invertor má své místo v mnoha dílnách hobby kutilů i mezi profesionály. Nabízí totiž špičkové vlastnosti a univerzální využití. Aby však mohl správně a dlouho sloužit, je třeba o něj vhodně pečovat.

Invertorová svářečka

Invertorová svářečka neboli svářecí invertor využívá principu takzvaného spínaného zdroje. Dokáže tak měnit střídavé napětí ze zásuvky na vysokofrekvenční a následně jej usměrnit. Díky stoupající frekvenci se snižuje velikost transformátoru a svařovací invertor má tak nízkou hmotnost. Elektronika umožňuje snadnou změnu parametrů, lze tak svařovat různými metodami – MIG/MAG, MMA i TIG. Modely jsou vybaveny řadou užitečných funkcí, které při práci oceníte.

Základní principy

Jestliže máte doma svářečku, je důležité vědět, jak o ni pečovat. Krom profesionální údržby totiž můžete i vy sami značně prodloužit životnost invertoru. Základním principem údržby svářečky je chránit ji před vniknutím vody a prachu. Skladovat byste ji měli na suchém místě a během nepoužívání ji ideální zabalit. Jednou za čas je dobré svářečku profouknout vzduchem, abyste se zbavili prachu. Předejdete tak přehřívání a usnadníte chlazení.

Pravidelná údržba

Krom této základní údržby je dobré jednou za čas svářečku svěřit také do rukou profesionálů. Jedná se totiž o elektrické zařízení, servisní technik má tak potřebnou odbornost a postará se o pravidelný servis a údržbu. Profesionální kontroly se vyplatí. Při špatném stavu svářečky totiž vznikají nekvalitní svary a případně můžete přijít o celou svářečku. Také tak můžete předejít riziku vzniku úrazu při práci se svářečkou.

Podobně jako u ostatních elektrických zařízení i svářecí invertor vyžaduje pravidelnou kontrolu a vhodné zacházení. Nepodceňujte proto péči o svou svářečku, aby zůstala ve skvělém stavu.

Další články autora

Komentáře

Sdílej naše články

- Reklama -spot_img

Redakce doporučuje

Žena

spot_img