- Komerční sdělení -aktuálně

Venkovní terasy pro pohodlí celých rodin

Stále populárnější je stavět si u rodinných domů různě velké terasy. Mohou být zastřešené, polo-zastřešené nebo zcela otevřené, záleží na vašem vkusu a přání. Aby se vám stavba skvěle podařila, je potřeba zvolit kvalitní materiál i šikovné doplňky, které životnost vaší terasy značně prodlouží. A nejen to, díky nim se vám bude stavět snadněji a rychleji.

Kvalitní terasová prkna

Aby byla podlaha stabilní, pevná a odolná, vsaďte na kvalitní terasová prkna. Podlahu může tvořit různý materiál, ale nejlepší volbou je dřevo. Je sice potřeba se o něj starat, ale v létě si jej nebudete moci vynachválit. Zvláště, když na terasu dopadá přímé slunce, dřevo na rozdíl od umělých materiálů absorbuje teplo. I v horkém parném dni budete přesto moci po terase chodit naboso, děti se na ní budou moci hrát, aniž by vás cokoli pálilo.

V zimě je zase skvělé mít na terasových dřevěných prknech vroubky, s jejichž přispěním terasa neklouže i přesto, že mrzne a je námraza.

Dřevo se k terase skvěle hodí. Vybrat si můžete dřevo naše, evropské i exotické. Nejčastěji volíme evropské dřevo pro jeho příznivou cenu, ale i montáž, která je s kvalitními vruty naprosto snadná. Výhodou exotického dřeva je jeho životnost, ale k montáži si budete muset pořídit vrtáky do železa.

Užitečné rektifikační terče

Aby byl podklad pod terasou 100 % rovný, můžete použít rektifikační terče. Lze je umístit pod celou terasu nebo jen v místech, kde je to potřeba. Dorovnat sklon můžete výrazně i jemně. Pokud jde o nepatrný sklon, můžete použít granulátové podložky, které jsou levnější a svůj účel plní dokonale. Rektifikační terče jsou k dostání v několika velikostech. Nejenže vám pomohou dorovnat povrch, ale zásadně prodlouží životnost terasy. Vytváří prostor mezi podkladem a dřevem, dovolí vodě odtékat a chrání dřevo před vlhkostí.

Více na Gardina.cz.

Další články autora

Komentáře

Sdílej naše články

- Reklama -spot_img

Redakce doporučuje

Žena

spot_img