- Komerční sdělení -aktuálně

I chryzantéma ze supermarketu může přezimovat. Dodržte tato pravidla a stejnou radost vám udělá i za rok

Chryzantémy mnozí lidé považují za jednoleté rostliny, které po odkvětu skončí v tom lepším případě alespoň v kompostu.

Podzimní zátiší u vchodových dveří

Možná některé překvapíme, ale i chryzantéma může při správné péči přezimovat a uchovat se jako trvalka. Přezimovat chryzantému ze supermarketu je snadné. Stačí dodržet pár účinných pravidel.

Jak zazimovat chryzantému ze supermarketu?

V první řadě rostlinu zbavíme všech květin a sestříháme ji přibližně o 5 centimetrů. Následně ji zasadíme do předem připraveného záhonu s humózní a propustnou půdou.

Nyní následuje nejdůležitější úkon přezimování. Chryzantému poctivě přikrýváme organickým materiálem. Použít můžeme kyprý kompost nebo výživnou listovou hrabanku. Pokud je nemáme, výborně nám k tomuto účelu poslouží i seno nebo sláma. Na závěr ji zakryjeme větvičkami chvojí. Tímto postupem chryzantému dokážeme zazimovat přesně tak, jako většinu trvalek.

Chryzantémy v květináčích

Po zimě ji opět ostříháme

Na jaře odstraníme větvičky chvojí a jemně odhrabeme zbytky organického materiálu, který během celé zimy chryzantému vyživoval a zároveň ochránil před mrazem. Výhonky sestříháme přibližně o polovinu délky a přihnojíme vodorozpustným hnojivem na trvalé rostliny. Zhruba za tři týdny chryzantému pohnojíme dlouhodobě působícím hnojivem. Během léta ji pravidelně zaléváme a na podzim se těšíme z krásně rozkvetlých květů.

Jak si rozmnožit chryzantémy pomocí řízků
Pokud jsme zasadili miniaturní chryzantémy zakoupené v supermarketu, počítejme s tím, že z nich může vyrůst klasický, až metr a více vysoký keř. Chryzantémy prodávané v supermarketech totiž nejsou miniaturní odrůdou, ale jsou jen ošetřeny růstovým zpomalovačem. Při výběru místa pro výsadbu proto nezapomínejme, že nás rostlina může překvapit svou zdvojnásobenou výškou a šířkou.

Další články autora

Komentáře

Sdílej naše články

- Reklama -spot_img

Redakce doporučuje

Žena

spot_img