- Komerční sdělení -aktuálně

Aktivní víkend v pasivních domech

O kvalitní architektuře pasivních budov, tvorbě zdravého životního prostředí a o dalších výhodách se můžete přesvědčit 12. – 14. listopadu, kdy se budou konat Dny pasivních domů 2021. Letos pořádáme akci online i živě.

Využijte jedinečné příležitosti a poznejte inspirativní pasivní domy. Mnoho investorů se inspirovalo právě při návštěvě pasivních domů, a proto jsou i oni ochotni přivítat ve svém domě návštěvníky a zprostředkovat jim své zkušenosti. Co vás čeká?

Uvidíte budovy, které ke svému provozu potřebují pouze zlomek energie v porovnání s běžnými.
Můžete se zeptat na všechno, co vás zajímá.
Zažijete komfortní prostředí a stále čerstvý vzduch prostřednictvím řízeného větrání.
Promluvte si s majiteli o zkušenostech.
Poznáte technická zařízení nezbytná pro pasivní domy.
Získáte kontakty na zkušené odborníky, pokud se chystáte na stavbu nebo rekonstrukci vlastní nemovitosti.

Co se lidé nejčastěji ptají?

Institut pro pasivní domy ve spolupráci s organizačním partnerem
Vize Ateliér připravili pár odpovědí:

Kolik můžu ušetřit ročně na provozu domu?

Konkrétní příklad: Pasivní rodinný dům v lokalitě Bratislavy, 160 m2 vytápěné podlahové plochy má měsíční platby za dodávku elektrické energie kolem 70 EUR. To je včetně vytápění, přípravy teplé vody, pasivního chlazení a větrání, ale také včetně osvětlení a všech elektrospotřebičů. V případě, že využívá např. fotovoltaické panely mohou být náklady poloviční nebo ještě nižší. Pasivní dům se vyplatí stále více, ceny energií a zemního plynu neustále stoupají.

Je pasivní dům dražší než obyčejný dům?

Pasivní dům lze navrhnout a postavit za srovnatelnou cenu jako běžný dům a díky úsporám energií se případné vícenáklady rychle vrátí. Investujete především do kvalitního vnitřního prostředí a materiálů a to se projeví v jejich životnosti a komfortu užívání. Kvalitním projektům a realizací se vyhnete problémům a nákladům při odstraňování poruch.

Jaké technologie používají pasivní budovy?

Přípravu teplé vody, vytápění, pasivního chlazení a větrání zajišťuje tepelné čerpadlo a větrací jednotka s rekuperací tepla. Součástí mohou být i další zařízení. fotovoltaické panely, které vyrábějí elektrickou energii.

Není té techniky v pasivním domě moc?

Vůbec ne. Princip pasivního domu je v tom, že funguje i bez složité technologie. Pasivně si stíní v létě, a naopak vpouští dovnitř slunce v zimě. Technologií navíc je jen vzduchotechnická jednotka, její obsluha je jednodušší než obsluha standardního televizoru.

Mohou se v pasivním domě otevírat okna?

Samozřejmě. Mohou se otevírat stejně jako v běžném domě.

Je nutná klimatizace?

Není. V dobře navrženém pasivním domě, se správnou orientací na světové strany a exteriérovými stínícími prvky, jako jsou žaluzie, rolety, se není třeba bát přehřívání. Větrací jednotky mají možnost částečného chlazení a mají filtry, kterými vzduch zbavují pylu a prachu. Je proto vhodnější i pro alergiky a astmatiky. Na rozdíl od klimatizace, která jen cirkuluje vydýchaný vzduch, větrací jednotka s rekuperací přivádí do interiéru čerstvý vzduch 24 hodin denně.

Další články autora

Komentáře

Sdílej naše články

- Reklama -spot_img

Redakce doporučuje

Žena

spot_img